Kurs językowy w małej grupie czy indywidualnie?- Wrocław
  • kursy językowe w szkole języków we Wrocławiu - Atrius

    Pomożemy Państwu spełnić marzenia
    ... w każdym języku!

Kurs językowy w małej grupie czy indywidualnie?

Bogata oferta szkół językowych pozwala nie tylko na wybór jednego z wielu języków, dogodnej pory zajęć czy dni kiedy mają one miejsce. Oprócz różnych rodzajów kursów (jak język ogólny czy biznesowy, przygotowanie do egzaminów na certyfikat itp.), istnieje możliwość dostosowania liczby kursantów w grupie. Pojawia się więc pytanie: którą formę wybrać - zajęcia w niewielkich grupach czy indywidualne - by najlepiej odpowiadała naszym potrzebom?

Indywidualnie czyli elastycznie

Kursy indywidualne na pewno będą bardziej elastyczne - zarówno program jak i plan zajęć. Do potrzeb klienta można dostosować intensywność czy liczbę zajęć w tygodniu; mogą się odbywać nawet codziennie. Pozwala to na bardzo skondensowaną naukę i realizację materiału przewidzianego na pół roku nawet w dwa tygodnie. Największą zaletą kursu indywidualnego jest to, że lektor pozostaje tylko i wyłącznie do naszej dyspozycji. Cała jego uwaga skupia się na jednej osobie. Pozwala to na niezwykle efektywną naukę. Dodatkowo można opracować metodologię według potrzeb konkretnej osoby, np. jeśli jedna z kompetencji językowych – jak mówienie, znajomość słownictwa, gramatyki czy słuchanie – wymaga większego nakładu pracy niż inne. Jeśli, na przykład, chcesz udoskonalić lub szybko nauczyć się języka przed jakimś wyjazdem lub konkretnym momentem, warto wybrać tę opcję.

Kursy językowe w małych grupach kluczem do sukcesu

Z drugiej strony dostępne są także zajęcia grupowe. W szkołach językowych odbywają się one najczęściej w niewielkich, kilkuosobowych grupach. Stwarza to zupełnie inne warunki niż te, które możemy pamiętać z lekcji języka obcego w szkole. Nauka w małym gronie wciąż jest wygodna i skuteczna. Prowadzący musi poświęcić czas każdemu z uczniów, jednak na pewno wszyscy dostaną szansę na wypowiedzenie się. W tym momencie rolą lektora jest często moderowanie rozmowy. Taka forma zajęć pozwala na aktywności niemożliwe do przeprowadzenia indywidualnie, takie jak mała dyskusja, dialog między uczestnikami kursu czy swego rodzaju praca zespołowa. Zarówno program jak i plan zajęć musi być dostosowany do całej grupy. Jednakże każda grupa odpowiada konkretnemu poziomowi. Jest to również doskonała okazja, żeby poznać ciekawych ludzi. Oprócz tego, to także opcja bardziej ekonomiczna.

Kursy indywidualne czy grupowe -która opcja dla mnie?

Każda forma zajęć na swoje zalety. Przed wyborem, jak zwykle, należy rozważyć jakie są nasze potrzeby i jakie mamy oczekiwania. Dla osób, które chcą się nauczyć języka szybko na elastycznym intensywnym kursie dostosowanym do konkretnych wymagań lepszy będzie kurs indywidualny. Natomiast jeśli wymogi względem zajęć, choć na wysokim poziomie, nie odbiegają od standardów, warto wybrać kurs w małych grupach, który również będzie komfortowy i przystępny finansowo.